Keelenõuande telefonil 631 3731 vastatakse
tööpäeviti kl 9–12 ja 13–17.

Keelenõu saab ka meili teel või kirjaga aadressil
Eesti Keele Instituut, Roosikrantsi 6, 10119 Tallinn.


Keelenõuanded

ÕSi soovitused EKI ühendsõnastikus (07.01.2022)

10.1.2022
Eesti Keele Instituut (EKI) koondab lähiaastatel keelekorraldusliku teabe, nõuanded jm keeleinfo põhiliselt kahte kohta: EKI ühendsõnastikku (Sõnaveebis) ÕSi soovitustena (rubriigis “ÕS soovitab”) ja koostamisel olevasse EKI teatmikku (avaldame kevadel 2022) eri teemade süstemaatiliste käsitlustena.
... loe kogu keelenõuannetKas paronüümid või sünonüümid?

12.12.2021
Paronüümideks on keeleteaduses peetud kujult sarnaseid, hrl samast tüvest saadud sõnu, millel on erinev tähendus, näiteks sõnapaar enamik–enamus või kolmik käsitlema–käsitsema–käsitama. Sünonüümid on kujult erinevad sõnad, mis tähendavad täpselt või väga lähedaselt sama, näiteks vilepilli mängivat inimest kutsume eesti keeles nii vilepillimängijaks kui ka vilepuhujaks.
... loe kogu keelenõuannetKõrvitsapühast kadrini

8.11.2021
Tänapäeval rõõmustab (eelkõige) lapsi tervelt kolm hilissügise püha. Mardi- ja kadripäeva kohta keeleküsimusi palju ei ole. Need kirjutatakse väikese tähega nagu pühad ja tähtpäevad ikka, ringi liiguvad samuti väikese tähega mardid ja kadrid ehk mardi- ja kadrisandid. Kadri reeglipärane osastav on kadrit, ent joostakse nii kadrit kui ka katri.
... loe kogu keelenõuannetVarasemaid keelenõuandeid lugege keelenõuannete .