Keelenõu meili teel

Hea keelenõuküsija!

Enne küsimuse saatmist soovitame võimaluse korral kõigepealt uurida ÕSi veebis (tasuta kättesaadav!) või „Võõrsõnade leksikoni“, tõlkeküsimuse korral vastavat sõnaraamatut (vaadake kasulikke linke või linki artiklitele ja kogumikele), sest need on ka meie esimesed uurimisallikad.

Keelenõuvakast saate vastuseid küsimustele, mida meile on esitatud. Põhjalikumalt on keeleküsimusi selgitatud sarjas „Keelenõuanne soovitab“ (1. – 1996, 2. – 2000, 3. – 2004, 4. – 2008), mida saab lugeda ka veebist (vt linke vasakul menüüs).

Samuti soovitame alati kaaluda küsimist telefoni teel, sest niiviisi küsimisel on mitmeid eeliseid:
1) saate vastuse kiiremini;
2) keerulisema juhtumi korral on keelenõustajal võimalik Teiega küsimust täpsustada ja arutada, sest sageli on vastuse andmisel vajalik teada konteksti, milles küsimus tekkis.

Keelenõuande telefoninumber on 631 3731.

Kui küsite nõu meili teel, siis on vaja teada, et:
1) meilivormile ei saa liita manuseid ja ta pikkus on piiratud 2000 tähemärgiga;
2) meie keelenõuanne nii telefoni kui ka meili teel on n-ö keeleline esmaabi, mis ei asenda keeleekspertiisi ega keeleteaduslikku uurimust;
3) vastame esimesel võimalusel, tavaliselt ühe kuni kolme tööpäeva jooksul; raskematel juhtudel kuni viie tööpäeva jooksul.

Pange kindlasti kirja oma meiliaadress ning märksõna(d), st millistele sõnadele vasteid otsite või mis teema Teile muret valmistab. Soovitame alati lisada konteksti, millega seoses küsimus tekkis, näiteks kas tegemist on ilukirjandustõlke, restoranimenüü või ametijuhendiga.

Kui soovite esitada täpsustavat küsimust või anda meie vastusele tagasisidet, siis palun saatke uus kiri sama meilivormi kaudu. Eelmist kirja pole vaja lisada, sest kui panete meilivormi sama meiliaadressi, siis seob programm teie kirjad automaatselt.

Kui Te ei ole mingil põhjusel vastust saanud, siis palume helistada keelenõutelefonil 631 3731. Enne kirja ärasaatmist kontrollige kindlasti seda, kas olete oma meiliaadressi õigesti kirjutanud, sest vastus tuleb automaatselt Teie antud aadressile.

Vastake kindlasti lõpus asuvale kontrollküsimusele, muidu ei jõua Teie küsimus kohale.


Nimi:

E-post (ainult üks aadress!):


Märksõna(d):


Küsimus:


Täna on selle nädala . päev.